Sporcu Değerlendirmesi

Sporcu değerlendirmesi olmadığı halde, hastanın tedavi planını spora dönüş amacıyla yapmakla siz ulaşabileceğiniz en yüksek işlevsel düzeye getiriyoruz. Sporcunun mantıklı olan en yakın tarihte antrenman ve yarışa dönmesi gerekir. Ağrılı hasta ise, ağrısı geçtikten sonra daha hareketli ve sporun bir parçası olduğu bir yaşam tarzı ve işlevsel düzeye getirilmesi gerekir. Bu yaklaşımla elde ettiğimiz sonuçlar daha başarılı olmaktadır. Çünkü, ağrını geçmesi sadece ilk amacımız olup, sonraki amaç işlevsel düzeyin artırılması ve performans sırasında sorunun tekrarlamaması garanti edilmelidir.

Tenis Oynayanların Formlarını Geliştirmek veya Sakatlanmalarını Engellemek için ne Yapmalılar?

Tüm sporcularda olduğu gibi, sporcu analizi ile sakatlanmaya yatkın bölgelerin tespitinde yarar vardır. Bu analiz sonucunda, kas esneklik azlığı, eklem hareket azlığı, kuvvet azlığı, kuvvet dengesizliği, koordinasyon azlığı gibi eksiklikler ortay çıkarılır. Sporcuya özel antrenmanlarla bu eksikler giderilir.

Her antrenman öncesi kasları esnetecek ve spora hazırlayan ısınma programlarının bel, kalça ve bacak sakatlanmalarının %50 oranında çaktığı göstermiştir. En iyi örnek 11+ ısınma programıdır.

Tenis tekniğe dayalı bir spor olduğundan, tekniğin düzeltilmesi için oyuncunun deneyimli bir antrenöre ihtiyacı olmaya devam edecektir. Tenisçi dirseği gibi bazı sorunların yanlış teknikten kaynaklandığı kabul edilmektedir.

2016 © Copyright - cavitmeclisi.com by Cavit Meclisi

Acil Danışma Hattı        0(533) 659 8669

ACİL DANIŞMA HATTI
0(533) 659 8669