Spor sakatlanmalarının tanısı en önemli amaç önlem olmalıdır. Bu amaçla
1- sporcu analiz formları geliştiriyoruz ve sporcuyu sezon başında veya herhangi bir dönemde değerlendirip, sakatlanmaya elverişli eklem ve kasları tespit ediyoruz.
2- Tespit ettiğimiz eksiklikleri gidermeye yönelik egzersizler ve antrenman programı düzenliyoruz.
Sporcu sakatlandıktan sonra bize gelmişse, sakatlanmanın doğru teşhis edilmesi için en büyük çabayı gösteriyoruz. Bunun yanında, sakatlanmaya sebep olmuş sorunların tespiti ile sakatlanmaların tekrarını önlemek amacıyla egzersiz ve antrenman programı düzenliyoruz. Tüm sporcularda ağrı bölgesi dışında bir çok kas ve eklem değerlendiriyoruz. Bu değerlendirmeyi çok detaylı yapıp, neredeyse vücudun tüm eklemleri ve çok sayıda kasın işlevinde sorun olup olmadığını tespit etmeye çalışıyoruz.
Ancak bu yaklaşımla, sakalanmanın öncesindeki koşulları öğrenebiliriz. Ayrıca, oluşabilecek diğer sakatlanmalar da bu değerlendirmelerle önlenebilir. Teşhis koymada neredeyse her zaman ultrason kullanıyoruz.
Bilinmesi gerekir ki, sporcu rehabilitasyonu bir çok kas ve eklemdeki biyomekanik sorunun fizik ve egzersiz tedavisi ile mümkünse normale getirilmesinden oluşmaktadır.

2016 © Copyright - cavitmeclisi.com by Cavit Meclisi

Acil Danışma Hattı        0(533) 659 8669

ACİL DANIŞMA HATTI
0(533) 659 8669