Performans Sanatçıları

Performans Sanatçıları
Sporculara benzer biçimde, sanatçılarda ortaya çıkan kas-iskelet sorunları da aşırı veya yanlış kullanımdan dolayı olmaktadır. Yaklaşım spor hekimliği ilkelerine göre olmalıdır. Yani, özgül tanı, biyomekanik sorunların tespiti, sanat dalı veya kullanılan enstrümana göre özellikler, performansa geri döndürülmesi ve tekrarlamaların engellenmesi aşamalarından oluşmalıdır.

Proloterapinin yan etkileri var mı?

1- Verilen solüsyon dekstrozlu serum olduğundan su ve şeker içerir. Yan etkiye sebep olmaz. Sıvının içindeki çok az miktardaki şeker kan şekerini etkilemez.

2- Dekstrozlu serum yanında lokal anestetik veriyoruz. Bu sınıf ilaçlara hastanın alerjisi olup olmadığına dikkat ederiz.

3- diğer tanıştıkları proloterapiye özgü değil. Bunlar deneyim, eğitim, ve ultrason veya skopi ile iğne ucunu görüntüleme ile ortadan kaldırılır. Tüm enjeksiyonlarda olduğu gibi, enjeksiyona ait yan etkiler olabilir: iğnenin damara içine girmesi, iğnenin sinire temas etmesi, iğne ucunun istenmeyen başka noktada olması.

Günümüz tıbbında 2500 yıllık bir kural ihmal edilmektedir. Detaylı öykü almak ve hastayı dinlemek tanıya giden yolda ilk adımdır. Burada, hekim iyi bir dinleyici ve bilgi toplayıcı olmalıdır. Hastayı tanımalı ve ağrısının hangi koşullarda geliştiğinin detaylarını sorgulaması gerekir.

2016 © Copyright - cavitmeclisi.com by Cavit Meclisi

Acil Danışma Hattı        0(533) 659 8669

ACİL DANIŞMA HATTI
0(533) 659 8669