Kinsesiotaping

Kinesiotaping cilt ve cilt altı dokulara hafif derecede sürekli bir çekme etkisi yaratmak, kılcal ve lenf yollarında akıma destek, kas – bağ – eklem üzerine ciltteki sinirler yoluyla uyarı vermek istediğimizde kullanıyoruz.
Taping daha sert malzemeden yapılmış bantlarla eklemi tespit etmek istediğimizde kullanıyoruz. Eklem – bağ – tendon hasarlarında işlevselliği sürdürürken dokuları korumak amacıyla kullanıyoruz.

Yaşlılarda boyun ağrısı gençlerden farklı olarak bazı özellikleri vardır.

1- Yaşlılarda, tüm eklemlerde olduğu gibi, omurgada yaşlanmaya bağlı dejenerasyonlar yani kireçlenmeler olur. Bunlar ağrı ve sinir basılarına sebep olur. Daha uzun ve detaylı tedaviler gerekli olabilir: fizik ve egzersiz, enjeksiyonlar.
2- Yaşlılarda fıtık daha az oranda olur. Bu diskin yaşlanmasından ve su içeriğinin azalmasından dolayıdır. Daha uzun ve detaylı tedaviler gerekli olabilir: fizik ve egzersiz, enjeksiyonlar.
3- Yaşlılarda boyunda kanal darlığı daha sık olmaktadır. Bu kollar ve bacaklarda ağrı, uyuşma, bazen yürüme ve dengede zorlukla kendini belli eder. Genellikle ameliyat gerektirir.
4- tüm bunlardan dolayı yaşlılarda omurgada çeşitli şekil bozuklukları daha sık olur mumladın bir kısmı fizik ve egzersiz ve enjeksiyonlarla iyileşir. Bir kısmı ise ameliyat gerektirir.

Spor Hekimliğinin görev alanları nelerdir?

1- Sakatlanmaların önlenmesi, tanısı, tedavisi ve rehabilitasyonu,
2- Performansın antrenman, beslenme ve psikoloji yolları ile artırılması,
3- Diğer hastalıkların tedavisi ve yönetimi,
4- Kronik hastalığı olan ya da sağlıklı kişilerde egzersiz reçetelenmesi,
5- Özel gruplarda (yaşlılar, çocuklar, gebeler) egzersiz ihtiyaçları,
6- Değişik iklim ya da derinlik koşullarında tıbbi destek,
7- Doping gibi etik konular

Proloterapinin yan etkileri var mı?

1- Verilen solüsyon dekstrozlu serum olduğundan su ve şeker içerir. Yan etkiye sebep olmaz. Sıvının içindeki çok az miktardaki şeker kan şekerini etkilemez.

2- Dekstrozlu serum yanında lokal anestetik veriyoruz. Bu sınıf ilaçlara hastanın alerjisi olup olmadığına dikkat ederiz.

3- diğer tanıştıkları proloterapiye özgü değil. Bunlar deneyim, eğitim, ve ultrason veya skopi ile iğne ucunu görüntüleme ile ortadan kaldırılır. Tüm enjeksiyonlarda olduğu gibi, enjeksiyona ait yan etkiler olabilir: iğnenin damara içine girmesi, iğnenin sinire temas etmesi, iğne ucunun istenmeyen başka noktada olması.

Günümüz tıbbında 2500 yıllık bir kural ihmal edilmektedir. Detaylı öykü almak ve hastayı dinlemek tanıya giden yolda ilk adımdır. Burada, hekim iyi bir dinleyici ve bilgi toplayıcı olmalıdır. Hastayı tanımalı ve ağrısının hangi koşullarda geliştiğinin detaylarını sorgulaması gerekir.

İyi Bir Antrenman genel özellikleri şunlardır:

1- Yükü.

2016 © Copyright - cavitmeclisi.com by Cavit Meclisi

Acil Danışma Hattı        0(533) 659 8669

ACİL DANIŞMA HATTI
0(533) 659 8669