Benim hayatımın temeli ilerleme ve dayanışma. İlerlemenin varacağı son nokta kusursuzluk. Elimden geldiği kadar bunu hayatımın tüm alanlarına yerleştirmeye çalışırım. Herşeyde kusursuzluk: formda, estetikte, işlevsellikte, retorikte, aile hayatında, iş ortamında, bilgide. Kendim gibi düşünen insanlarla karşılaşmak beni mutlu ediyor. Bu insanlarla zaman geçirmek için çaba harcarım. Onları ararım. Bulmak kolay olmuyor.
Çoğu zaman bu kişileri başka zamanlar ve mekanlarda buluruz ve kolayca kahramanlarımızdan biri olurlar. Bu kişiler gösterilen yol dışında, yaşamak için başka yollar olduğuna inanırlar ve bu yolları bize gösterirler.
İsveçli ekonomist Gunnar Myrdal’a göre geçerli ekonomi teorisi yanlış. Yani Myrdal, insanın her zaman yaşamak için çalıştığını kabul etmiyor.
“Çalışmak için yaşayan, üretmek için tüketen çok sayıda insan var; eğer bu terimleri kullanmayı seviyorsak. Yaşam koşulları iyi sayılan çok sayıda kişi kapasitelerinin gerçekleştiğini, tüketen konumunda değil de üreten konumunda olduklarında düşünürler. Gerçekten de sayısız insan ideal toplumu, mümkün olduğu kadar çok sayıda bireyin bu tarzda yaşadığı durum olarak tanımlar.”

2016 © Copyright - cavitmeclisi.com by Cavit Meclisi

Acil Danışma Hattı        0(533) 659 8669

ACİL DANIŞMA HATTI
0(533) 659 8669