Başarı için kararlılık vazgeçilmezdir. Üstümüze düşeni yaparak sebat edersek, çoğu zaman istediğimizi elde edebiliriz. İlerledikçe özgüvenimiz artar ve daha etkin oluruz. Tersi de geçerli. Etkinliğimiz arttıkça özgüvenimiz
de artar ve ilerleme kolaylaşır. Nihayetinde hangi noktaya ulaşacağımız konusunda bir vizyonumuz olmalı. Aslında, bu hayal ettiğimiz gelecek gerçekleşmeden önce kendimiz orada imiş gibi hissetmemiz gerekir. Eğer yetenek, zeka, cesaret, çalışma etiği ve disiplini, kararlılık ve vizyonla birlikte ise Muhammad Ali kadar ileri gidebiliriz:
“Şampiyonlar spor salonunda ortaya çıkmaz. Şampiyonlar içlerinde sahip oldukları özelliklerden ortaya çıkarlar – bir arzu, bir hayal, bir vizyon.”
“Antremanların her anından nefret ettim, ancak kendi kendime “Vaz geçme. Şimdi acı çek ve hayatının geri kalanını bir şampiyon olarak yaşa” dedim.”
“Risk alacak kadar cesareti olmayan kişi hayatında hiç bir şey elde edemez.”
“En büyük benim. Bunu en büyük olmadan bile söylerdim.”
“Sadece yenilmenin nasıl bir şey olduğunu bilen kişi ruhunun derinliklerine ulaşıp ufak bir güç artısı ile geri gelmeyi ve her şey eşit durumda iken maçı kazanmayı bilir.”
“Nereye gittiğimi ve hakikatı biliyorum, ancak benden olmamı istediğiniz kişi olmak zorunda değilim. İstediğim olmakta özgürüm.”
“Doğrular ve düşüncelerin tekrarı inançla sonuçlanır. İnancın derin bir duyguya dönüştüğünde ise, istediklerimiz gerçekleşmeye başlar.”
“Dövüş seyircilerden uzakta – arkalarda, spor salonunda, yolda veya ben o ışıkların altında dans etmeye başlamadan çok önce kazanılır.”
“Yaş düşündüğünüz şeydir. Düşündüğünüz kadar yaşlısınızdır.”
“Yenilme konusunu hiç düşünmedim, ancak şimdi gerçekleştiğine göre, yapılacak tek şey doğru yapılmasıdır. Bana inanan insanlara karşı mecburiyetim budur. Hayatımızda hepimiz yenilgileri kabul etmemiz gerekiyor.”
“Hayal dünyası olmayan kişinin kanatları da yoktur.”

2016 © Copyright - cavitmeclisi.com by Cavit Meclisi

Acil Danışma Hattı        0(533) 659 8669

ACİL DANIŞMA HATTI
0(533) 659 8669