futbolcu performansı

Yüksek performans yolu sakatlanmaların engellenmesinden geçiyor. Sık sakatlanan sporcu performansını yüksek düzeyde tutmaya zaman bulamaz. Sakatlanmaların engellenmesi amacıyla FIFA ve UOK tarafından yapılan araştırmalar sonucu geliştirilen 11+ programı uygulanmalıdır. Araştırmalar bu programla bel, kalça ve bacaklarda tüm sakatlanmalar en az %50 oranında azaltılabileceğini göstermiştir. Programmer teknikler konusunda bize danışın!

Aşırı Sıcak ve Vücut Geliştirme Sporu

Açık alanda ve güneş altında yapılan sporlara göre, vücut geliştirme aşırı sıcaktan daha az etkilenir. Ancak, tehlike spor salonundaki havanın özelliklerinin kurallara uygun ayarlanmadığında ortaya çıkabilir. Spor salonu için ideal koşullar 22 derece sıcaklık ve %40 oranında nemdir. Oysa, ülkemizdeki bir çok salon bu özelliklere haiz değildir. Antrenman öncesinde ve sırasında yeterli sıvı alınmadığında, antrenman zorluğu yüksek ve süresi uzun ise sporcu sıcak stresine maruz kalır. Belirtileri yorgunluk, halsizlik, baş dönmesi, göz kararması, bulantı ve kusmadır.

Yaşlılık Dönemindeki Olası Kas-İskelet Sorunları Engelleyebilir miyiz?

1- Eklem hareket açıklığı esnetme egzersizleri ile koruyun,

2- Kas esnekliği ve uzunluğunu esnetmez egzersizleri ile koruyun,

3- Kas kuvvetini kuvvetlendirme egzersizleri ile koruyun,

4- Eklemleri aşırı ve tekrarlayan darbelere karşı koruyun,

5- Yaşlandıkça aktivite düzeyinizin düşmesine izin vermeyin.

Sırt Ağrıları Yaşlılarda Farklı Sebeplerden mi?

1- Genç ve yaşlı sırt ağrılarının çoğu duruş bozukluğu veya sırt omurlarının esneklik kaydetmesinden kaynaklanır. Tedavi çoğu Zaman fizik ve egzersizden oluşur. Bazen enjeksiyonlar eklenmelidir.
2- Yaşlılarda omurganın dejenerasyonu ya da kireçlenmesine bağlı olarak, faset eklem ağrıları daha fazla oranda enjeksiyon tedavisi gerektirebilir.
3- yaşlıda düşünülmesi gereken durumlardan biri de omur kırıklarıdır. Bunlar osteoporoz zemininde gelişir. Şiddetli Ağrıya sebep olurlar. Vertebroplasti ya da kiloları ameliyatı ile tedavi edilirler. Buna imkan yoksa, 3 ay süre ile korse kullanılmalıdır.
4- Benzer bir durum kaburga kırıkları ya da çatlaklarıdır. Yaşlıda bunlar günlük aktiviteler sırasında gelişebilir. 3-4 hafta işinde iyileşirler. Korseler iyileşme sürecinde ağrıyı azaltır.
5- Bunlar dışında nadir görülen ancak akılda tutulması gereken durumlar şunlardır: akciğer enfeksiyonları, safra kesesi hastalıkları ve böbrek hastalıklarıdır.

2016 © Copyright - cavitmeclisi.com by Cavit Meclisi

Acil Danışma Hattı        0(533) 659 8669

ACİL DANIŞMA HATTI
0(533) 659 8669