Ne İş Yapıyoruz

Kas-İskelet sorunları (ağrı, kuvvet azlığı, denge azlığı, kas ya da eklem/omurga esneklik azlığı, ameliyat sonrası/öncesi durum) ve spor sakatlanmalarının tanısı koyuyor ve tedavisi yapıyoruz. Bunları yaparken ameliyat dışındaki tüm yöntemleri kullanabiliyoruz.

Amacımız ağrınızı en kısa sürede geçirmek, ağrı ve sakatlanmanın engellenmesi için gerekeni yapmak, ve kişinin aktivite düzeyini kalıcı olarak artırmak.

Bilgimizi ayrıca sporcuda sakatlanmaları engellemek ve performansı artırmak için kullanıyoruz.

“Doğru teşhis ve kanıta dayalı tedavi kullanıyoruz”

— Cavit Meclisi

Kas-İskelet Sistemi Ağrılarının Tanısı Tedavisi ve Rehabilitasyonu

photo
Kas-İskelet Sistemi Ağrılarının Tanısı Tedavisi ve Rehabilitasyonu

 • Kas-iskelet sistemi ağrılarına tam ve doğru tanı(lar) koymak gerekir. Doğru tanı ağrının ortaya çıkış mekanizmasını eksiksiz açıklayan sebep-sonuç ilişkisidir.
 • Ağrılar iki mekanizma ile ortaya çıkıyor: a) Dokuların hasar görmesi. Bunlar travmalar, zorlanmalar ve spor sakatlanmalarında gördüğümüz ağrılardır. b) Disfonksiyondan kaynaklanan ağrılar. kas-iskelet sistemi dokularının iyi işlev görmemesinde kaynaklanan ağrılar. Bunlar, kasların kuvvetsiz olmasından, kasların ve bağ dokusunun esnek olmamasından veya eklemlerin-omurganın esnek olmamasından kaynaklanan ağrılardır.
 • Hastaların her zaman iki tanısı vardır: a) Görüntüleme tanısı (emar, röntgen, tomografi). b) Muayene tanısı.
 • Hasar grubu hastalarında tedavi için görüntüleme tanısı esas alınır. Disfonksiyon grubu hastalarında ise tedavi düzenlerken muayene tanısı esas alınmalıdır.
 • Ağrılar kısa süreli-yeni (akut) ve uzun süreli-eski (kronik) diye iki gruba ayrılır. Akut ağrılarda hasar veya disfonksiyonlar tespit edilmelidir ve tedavi planı bunlar üzerine kurulmalıdır. Kronik ağrılarda ise meslek, yaşam tarzı, aktivite düzeyi, duygu-düşünce durumu da ek olarak göz önünde bulundurulmalıdır.
 • Fizik ve egzersiz tedavisinin başarısı tüm hastalarda aynı olmamasında yatar. Her hastaya koyduğumuz tanı ve o hastanın kas-iskelet sisteminde tespit ettiğimiz özelliklere göre, tedavi o hastaya özgüdür.

Ekibimiz

 • Dr. Cavit MECLİSİ

  Dr. Cavit MECLİSİ

      36 yıllık tecrübe

  Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzmanı Avrupa Birliği FTR Uzmanlık Board Sertifikası (European Union Diploma) Spor ve Egzersiz Hekimliği Diploması (PgD, University of Bath,İng)
  DEVAMINI GÖR

 • Fizyoterapist Ayla SİNA

  Fizyoterapist Ayla SİNA

  Kas-iskelet ağrıları ve sporcu rehabilitasyonu programlarının uygulanması ve hastaların mümkün olan en yüksek işlevsel düzeye getirmek amacıyla kanıta dayalı ve bilimsel temeli olan egzersiz ve manüel tekniklerin uygulanmasından sorumluyum.
  DEVAMINI GÖR

 • Yüksek Hemşire Serap AYGEN

  Yüksek Hemşire Serap AYGEN

  1998-2000 Gülhane Askeri Tıp Akademisi Sağlık Meslek Yüksek Okulu Hemşirelik, 2002-2005 Pamukkale Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü, 2012-2014 Atatürk Üniversitesi Yüksek Hemşirelik
  DEVAMINI GÖR

 • Tıbbi Sekreter Pınar AKSOY YILDIR

  Tıbbi Sekreter Pınar AKSOY YILDIR

      36 yıllık tecrübe

  JFK Hospital (Aile hastanesi). Hastanenin Tıbbi Kayıt (Arşiv) arşiv bölümünde Tıbbi Sekreterlik. Hasta dosyalarının tasniflenmesi, istatistiklerin yapılması, ilgili kurumlara bildirilmesi görevlerinde bulundum
  DEVAMINI GÖR